Divadlo v Rytířské, Praha 1
DIVADLO V RYTÍŘSKÉ
 

Tereza Kostková


(1976)


Tereza Kostková
Pochází z herecké rodiny Petra Kostky a Carmen Mayerové. Herectví studovala na Vyšší odborné škole herecké v pražské Michli. Do roku 2007 byla v angažmá v Divadle pod Palmovkou. Hostuje také v divadle Viola s představeními Bílé noci a Hodně smíchu a pár slz. Často spolupracuje s televizí - ať už jako herečka (Ordinace v růžové zahradě, Proč bychom se netopili, Soukromé pasti, Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Obchoďák a nejnověji v seriálu Vinaři) nebo moderátorka (Hvězda mého srdce, Duety, StarDance...když hvězdy tančí, Silvestry atd.) S manželem a režisérem Petrem Kracikem mají syna Antonína.Úhlavní přátelé - role Carole

Co prozradíte o postavě Carole, kterou hrajete?

Nejraději bych neprozradila nic, ale přece jen je trochu lákavé alespoň naznačit. Žádná z postav v naší hře není jenom kladná nebo záporná, takže ani Carole a její manžel. Jako dvojice žijeme v dost dobrém vztahu, jsme k sobě otevření a upřímní, určitě jsme ve větší pohodě než Marie a Pierre, na nic si nehrajeme a nic příliš neskrýváme. Prostě docela dobrý vztah prověřený léty manželství - s důvěrou, znalostí a možností se na sebe spolehnout. Carole má ráda francouzský venkov, kde se s Charlesem rozhodli žít, jsou trochu bio a trochu hippie. Samotná Carole je v ději hry sice tou férovější holkou, ale protože je zraněná, nakonec nejvíc udrží ten malý-velký podraz, pro který se s manželem rozhodli.


Čím si vás hra Úhlavní přátelé nejvíc získala?

Je vtipná, současná, čirá, nebojím se říct crazy "nakopnutá", není tam žádná tíha, ale rozhodně divák po jejím zhlédnutí neodchází bez otázek, které hra vyvolá. Baví mě hledání té míry upřímnosti, jak dalece být k sobě upřímní, zda opravdu upřímnost tolik chceme, a pokud ano, tak za jakou cenu... To jsou myslím docela dobré otázky, která hra pokládá.


Poprvé se potkáváte s režisérem Jiřím Seydlerem, ale i většinou kolegů. Jaké to je setkání?

Musím říct, že mě moc těší. S režisérem jsme docela rychle našli společnou řeč, je příjemně sečtělý, vždycky bezvadně připravený, přesně ví, co chce a zároveň nás nechává tvořit, hledat… Tak mě to baví. Poprvé se potkávám při divadelní práci i s Mirkem Vladykou, který hraje mého manžela, a dokonce i s Nelou Boudovou. Myslím, že produkce docela pečlivě vybírala, abychom si všichni dobře rozuměli. A ono se to skvěle povedlo, což se potvrdilo během zkoušení.


Máte oblíbenou scénu ve hře Úhlavní přátelé?

Mám velmi ráda okamžik, kdy z naprostého šoku, dojde k úplně jasnému řešení a následnému střihu, kdy jedna dvojice obrazně řečeno "griluje" tu druhou. Cokoli dalšího bych prozradila, diváky připravím o moment překvapení.


Která věta ze hry nejlépe charakterizuje Carol?

Myslím, že tentokrát bychom ten telefon už měli zvednout...
Frankie & Johnny - role Frankie

Čím si vás získala hra Frankie & Johnny?

Naprostou opravdovostí, nepokrytostí v oblasti lidské intimity a přese všechny citlivé otázky humorem a závěrečnou nadějí. Jako rozený optimista to nemohu nechtít podtrhnout.


Je vám postava Frankie něčím blízká?

To naprosto netřeba odhalovat... Žena i herečka musí mít svá drobná tajemství. Podstatné je, že Frankie hraju ráda.


Jaká je divadelní spolupráce s Alešem Hámou?

Často se setkáváme po představení s reakcí, že "Aleš velmi pozitivně překvapil". Dotyční mají na mysli onu činoherní rovinu a hloubku. Mě ale nepřekvapil, vím to o něm dávno a vážím si, že roli přijal a nešetří talentem ani humorem.Repertoár:

Frankie & Johnny

ÚHLAVNÍ PŘÁTELÉ


profily všech umělců  |  úvodní stránka


 
© DIVADLO V RYTÍŘSKÉ    Rytířská 31, Praha 1    Web: www.divadlovrytirske.cz    E-mail: info@divadlovrytirske.cz