Divadlo v Rytířské, Praha 1
DIVADLO V RYTÍŘSKÉ
 

HRDINOVÉautor: Gérald Sibleyras

překlad: Jan Cimický

režie: Petr Slavík

hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský,
Miroslav Vladyka
Gustav, René a Fernand – tři váleční "hrdinové", kteří bojovali v první světové válce žijí v domově pro veterány. Gustav – cynik s velkým srdcem, který trpí strachem z vnějšího světa. Fernand kvůli střepině ze šrapnelu, uvízlé v jeho hlavě, každou chvíli omdlévá a díky tomu není schopen vést delší konverzaci. René, kulhající pragmatik a opatrný optimista. Pravidelně se setkávají na terase domova, kde se hašteří, vykládají si navzájem životní historky a vypadá to, že jejich jedinou perspektivou už je jen smrt. A tak se rozhodnou uniknout monotónnímu životu zorganizováním velkého dobrodružství a společně si naplánují výpravu do Indočíny nebo alespoň na nedaleký kopec k topolům na horizontu. Je to reálné...?

Hrdinové je "jemná" komedie plná humoru a břitkých dialogů, kterou uvedeme v našem divadle v české premiéře. Hra získala v Anglii prestižní cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku.


Česká premiéra: 3. 5. 2018
Petr Kostka
Jaroslav Satoranský
Miroslav Vladyka


Pokladna a rezervace vstupenek na tel. 725 830 655 nebo na e-mailové adrese pokladna@divadlovrytirske.czrepertoár   |   úvodní stránka


 
© DIVADLO V RYTÍŘSKÉ    Rytířská 31, Praha 1    Web: www.divadlovrytirske.cz    E-mail: info@divadlovrytirske.cz